Siltumsūkņi

Panasonic gaisa siltumsūkņi. Lēts un ērts apkures veids.

Iepazīstaties ar mūsu darbiem skatīt šeit >>>

Otrais termodināmikas likums nosaka, ka siltuma novadīšana no mazāk sasiluša objekta uz vairāk sasilušu objektu iespējams tikai, ja pievada papildus enerģiju. Visi apkārtesošie objekti ir vairāk vai mazāk uzsildīti. Tas nozīmē, ka pat nosacīti aukstā gaisā ir daudz siltuma. Siltumsūknis ir iekārta, kas nodrošina siltuma pārraidi no mazāk sasiluša (piemēram, āra gaisa) uz siltāku (piemēram, gaisu telpā). Siltumsūkņa izmantošanas jēga – pārnestā enerģija ir lielāka par to, kas ir patērēta pārneses procesa nodrošināšanai. Siltumsūknis ir viens no videi draudzīgākajiem un ekonomiskākajiem apkures veidiem. Tas iegūst akumulēto saules enerģiju no apkārtējās vides, augsnes virskārtas, dziļurbuma, ūdenskrātuvēm vai ārējā gaisa, pārstrādā šo enerģiju un izmano apsildei. Siltumsūkņa darbības princips līdzīgs kā ledusskapim, tikai aukstuma vietā ražo siltumu. Siltumsūknis pašlaik sacenšas ar malku par lētākās apkures veida godu. Visi siltumsūkņi tiek iedalīti trīs veidos:
-   gaisa siltumsūkņi (gaiss tiek ar ventilātora palīdzību izdzīts cauri ārējam blokam un radiātorā atdzēsēts);
-   zemes siltumsūknis (kolektors atrodas zemē un to atdzesē);
-   ūdens siltumsūkņi (kolektors atrodas ūdenī un to atdzesē).
Siltumnesējs, kas nogādā siltumu tieši ēkā, ir gaiss (gaisa apkure – split sistēmas gaisa siltumsūkņa iekšējais bloks) un ūdens (ūdens apkure – radiatori, siltās grīdas).

Katru gadu Eiropas valstīs tiek uzstādīti vairāk kā 1 miljons siltumsūkņu, un pēc ekspertu novērtējuma, 2020.gadā vairāk kā 75% no Eiropas dzīvojamā fonda tiks apsildīti ar siltumsūkņiem.
Eiropā visvairāk siltumsūkņus izmano Skandināvijā, kur pēdējos 13 gados siltumsūkņu pielietošana pieaugusi par 55%.
Skandināvijā un ASV ar likumu ir noteikts, ka jaunās ēkas ir jāaprīko ar siltumsūkņiem.
Ja salīdzinām, tad Latvijā siltumsūkņu izmantošana kā apkures sistēma līdzinās 1995.gada Skandināvijas rādītājiem. Pie mums tagad siltumsūkņus izmanto apmēram 20% telpu apsildīšanai, bet pieprasījums pēc tiem visu laiku pieaug.
Pašlaik Panasonic ir vadošais ražotājs visizplatītākajā gaiss-gaiss siltumsūkņu klasē pasaulē. Tikai Skandināvijas valstīs vien pārdod vairāk nekā 60 000 šīs kalses Panasonic siltumsūkņus gadā. Šiem modeļiem ir raksturīga liela izturība, vienkārša montāža un zema cena (nav zemes vai ūdens kolektora, kā arī radiātoru sistēmas).

Panasonic ražo split sistēmas invertora gaisa siltumsūkņus, kuri sastāv no viena ārējā bloka un viena vai vairākiem iekšējiem blokiem (multi split sistēmas), kuri tiek montēti apsildajamās telpās. Inventora gaisa siltumsūknim apsildīšanas jauda automātiski mainās, piemērojoties ārējiem apstākļiem.

Panasonic piedāvā vairāku tipu siltumsūkņus:
-sienas tipa gaisa siltumsūkņus;
-grīdas tipa gaisa siltumsūkņus;
-griestu tipa gaisa siltumsūkņus;
-kanālu tipa gaisa siltumsūkņus;
-kasetes tipa gaisa siltumsūkņus.

Jaunās paaudzes Panasonic gaisa siltumsūkņi spēj efektīvi darboties –25oC temperatūrā, tātad arī ziemeļu platuma grādos. Latvijas apstākļos gaisa apkures efektivitātes koeficienta (atdotā siltuma attiecība pret patērēto elektroenerģiju - COP) vidējais lielums apkures sezonas laikā (no oktobra līdz aprīlim) ir 3-3,5.

Izmantojot Panasonic gaisa siltumsūkņus izmaksas pa 1 kW ir:
- 3-3,5 reizes lētākas nekā visa veida apkurēs, kurās izmantota elektrība;
- 2,5 reizes lētākas par šķidro degvielu, granulām vai sašķidrinātu gāzi;
- par 24% lētākas, nekā izvēloties gāzes apkuri (ņemot vērā sadārdzinājumu);
- 1,6-3,3 reizes lētākas nekā “Latvijas Siltums”;
- apmēram līdzīgas apsildīšanai ar krāsns (malkas) apkuri.

Panasonic gaisa siltumsūkņiem ir vairākas priekšrocības:
- Panasonic ir lielākais siltumsūkņu un kondicionieru kompresoru ražotājs pasaulē(41 % no kopējā apjoma,trīsdesmit gadu laikā saražots vairāk par 100 millionu kompresoru).
- vienkārša montāža, nav nepieciešami celtniecības darbi;
- uzstādīšana iespējama vienas dienas laikā;
- iespējams uzstādīt jau uzceltās ēkās;
- automātiska temperatūras regulācija lietotāja prombūtnes laikā;
- .iespējama telpas kondicionēšana (dzesēšana) vasaras laikā;
-  plašākā dažādu modeļu izvēle;
-  iekārtu un uzstādīšanas izmaksas ir ievērojami zemākas nekā citu tipu apkures veidiem.

Ierīkojot apkures sistēmu uz Panasonic gaisa siltumsīkņu bāzes, papildus jau minētajam ekonomiskumam un pārējām minētajām priekšrocībām tiek iegūts svaigs gaiss (siltumsūkņi ir apgādāti ar aktīviem gaisa attīrīšanas filtriem un jonizātoriem).
Kā parāda mūsu 11 gadu pieredze, īpaši aktuāla ir piedāvājamo gaisa siltumsūkņu izmantošana nelielās mājās, vasarnīcās un dzīvokļos, ja pašlaik tur lieto krāsns vai elektrisko apkuri.Šeit alternatīva gaisa siltumsūkņiem vienkārši nepastāv. Patiešām, pie samērā nelieliem izdevumiem un montāžas vienas dienas laikā, lietotājs iegūst principiāli jaunu un komfortablu apkures sistēmu, kura strādā pilnīgi automātiskā režīmā bez cilvēka piedalīšanās.

Vasarā šie gaisa siltumsūkņi strādā kā augstas klases kondicionieri.

Garantija Panasonic gaisa siltumsūkņiem ir vienkārši unikāla – 5 gadi!

Latvijā Panasonic siltumsūkņi apsilda vairāk kā 700 objektus,virs 1250 siltumsūkņu (Skandināvijā vēl vairāk – 400 000 mājas).